Dzielny pacjent - Trening medyczny na placu i w gabinecie weterynaryjnym - Dogfield

Jeśli zarówno Twój pies, jak i Ty przeżywacie duży stres przy okazji każdej wizyty u weterynarza, ten kurs jest stworzony dla Was. Współpracujemy w nim i łączymy siły, żeby jak najlepiej zaplanować działania, wyznaczyć cele i dobrać ćwiczenia dla każdego z naszych kursantów.

Trening medyczny to rodzaj pracy z psem mającej na celu obniżenie stresu związanego z wykonywaniem różnych procedur – od czesania czy obcinania pazurów, aż do podawania zastrzyków czy kropienia oczu. W toku zajęć wypracowujecie język porozumienia, w którym pies może Wam komunikować na co jest, a na co nie jest w stanie się aktualnie zgodzić. Dzięki stopniowemu budowaniu zaufania i przewidywalności wykonywanie procedur pielęgnacyjnych i medycznych staje się o niebo łatwiejsze.

Ogromnym atutem kursu jest możliwość ćwiczenia w gabinecie weterynaryjnym, pod okiem lekarki weterynarii i behawiorystki Martyny Gruszki. Na placu uczycie się, jak pracować ze swoim psem w domu, a w przychodni na podobnych zasadach pracuje z nim weterynarz.

Jak wygląda szkolenie Dzielny Pacjent?

Krok 1: teoria online (webinar do odsłuchania w dowolnej chwili przed pierwszym spotkaniem)
Krok 2: jedno spotkanie w Przychodni Weterynaryjnej Krzycka (wstępna adaptacja dla psa, ocena problemu w warunkach w których on występuje)
Krok 3: cztery indywidualne treningi na placu szkoleniowym Dogfield
Krok 4: trzy indywidualne treningi w gabinecie weterynaryjnym

Przed rozpoczęciem kursu zawsze prosimy o wypełnienie formularza i informujemy o zakwalifikowaniu się.

Dla kogo: psy w wieku powyżej roku z szerokim wachlarzem problemów (niepokój przy zabiegach pielęgnacyjnych, walka i wyrywanie się u weterynarza, strach przed konkretną procedurą medyczną czy pielęgnacyjną, agresja w stosunku do weterynarza)

Liczba spotkań: teoria online, 4 spotkania na placu i 4 w gabinecie weterynaryjnym

Czas trwania spotkania: do 60 minut

Częstotliwość: raz w tygodniu

Miejsce: plac w Sadowicach przy Letniskowej 1 oraz Przychodnia Weterynaryjna Krzycka

Cena: 1040 zł (możliwa płatność w dwóch ratach)

Terminy: Aktualne nabory na kurs wraz z datami znajdują się na Facebooku Dogfield (Wydarzenia), ale zapraszamy również do kontaktu przez formularz.