Koci psycholog wrocław, behawiorysta kotów Wrocław

Projekt Catfield

To miejsce, gdzie rozwiążemy Twój problem z kotem proponując konsultację behawioralną z kocim psychologiem.

Koty towarzyszą ludziom w życiu równie często, jak psy. Nie brakuje domów, w których mieszka i pies, i kot. Podobnie jak psy, także i koty miewają swoje trudności i problemy. Aby ich życie było szczęśliwe i bezpieczne, potrzebna jest świadomość i wiedza człowieka, od którego zależą. Chcemy przekazywać Wam tę wiedzę, by Wasze koty żyły w sposób zaspokajający ich naturalne potrzeby.

Bezcenna rola zoopsychologa

Koty prezentują wiele zachowań, które w naszym, ludzkim rozumieniu są problematyczne. Rolą zoopsychologa w trakcie terapii behawioralnej jest wytłumaczenie znaczenia poszczególnych zachowań, które często są komunikatem zwierzęcia pod naszym adresem, służą rozwiązaniu konfliktu lub zwróceniu uwagi na przeżywany stres. Gdy opiekun dostrzega głębsze podłoże zachowania jest w stanie zrobić bardzo dużo, aby pomóc swojemu pupilowi żyć w zgodzie z kocią naturą a relacja i zaufanie do siebie nawzajem tylko na tym zyskują.

Podejście holistyczne

Dzięki docieraniu do przyczyn w sposób holistyczny w trakcie prowadzenia szczegółowego wywiadu jesteśmy w stanie zaradzić nawet niecodziennym problemom. Opieramy się na rzetelnej wiedzy, wykształceniu i doświadczeniu w pracy z kotami.

Konsultacja behawioralna

Edukujemy w zakresie komunikacji, potrzeb gatunkowych, tworzenia przyjacielskiej relacji z kotem. Podpowiadamy, jak pomóc kotu w adaptacji do nowego miejsca zamieszkania i jak przystosować przestrzeń domową do zaspokajania jego potrzeb i zapewniania bezpieczeństwa.

Cennik usług

Konsultacja

Konsultacja behawioralna kota to około 1,5 godzinna rozmowa w domu klienta. Każde kolejne rozpoczęte 30 min to dodatkowy koszt 30 zł.

(10 % zniżki dla opiekunów kotów ze schroniska po okazaniu umowy adopcyjnej)

300 zł / 90 min.

Kolejna konsultacja

Po pierwszej konsultacji pozostajemy w kontakcie, aby ukierunkować Wasze dalsze działania, wyznaczyć kolejne cele jeśli sytuacja dynamicznie się zmienia.

150 zł/ 60 min.

Koszt dojazdu poza Wrocław liczony osobno – 1 zł za km

Etapy konsultacji behawioralnej kota

ZEBRANIE INFORMACJI – WYWIAD

Pytamy o zgłaszane problemy z uwzględnieniem charakterystycznych sytuacji, w których problem występuje, częstotliwości, długości trwania, sposobu dotychczasowych reakcji opiekunów i wielu innych ważnych czynników. Zebranie szczegółowych informacji o zgłoszonym problemie jest punktem wyjścia do rozwiązania każdego problemu.

SFORMUŁOWANIE DIAGNOZY

Drugim etapem jest postawienie diagnozy i zdefiniowanie problemu, a następnie określenie i wyjaśnienie przyczyn oraz mechanizmów odpowiedzialnych za powstanie problemu, strategii, które stosuje zwierzę, omówienie tego co naturalne, a co patologiczne w zachowaniu kota.

PROPOZYCJA PROGRAMU

Omówienie koniecznych zmian i działań mających na celu holistyczne rozwiązanie problemu, z włączeniem wszystkich możliwych środków mających na celu modyfikację problematycznego zachowania. Behawiorysta ma za zadanie tak dobrać metodę pracy, aby uzyskać akceptację opiekunów i dostosować zmiany do ich możliwości.

Konsultacja online

W przypadku wielu problemów możliwa jest także forma konsultacji online dla osób mieszkających za granicą czy po prostu w innym mieście.

Koci behawiorysta jest w stanie pomóc bez osobistego spotkania z zainteresowanym. Konsultacja online z naszym behawiorystą to pełnowartościowa usługa, opierająca się na szczegółowym wywiadzie dotyczącym problematycznego zachowania i analizie dostarczonych przez opiekunów materiałów. W przypadku kotów kluczowe jest poznanie otoczenia w jakim się znajdują, ich przestrzeni życiowej – dlatego prosimy o wykonanie odpowiednich zdjęć i nagranie filmów.

Możliwość przeprowadzenia konsultacji wirtualnej omawiana jest indywidualnie z klientem w zależności od tego, na czym polega problem.

Jak zacząć?

  • Prosimy o kontakt z nami drogą mailową pod adresem biuro@catfield.pl z krótką informacją o problemie.

  • Jeśli uznamy, że jest możliwa pomoc wirtualna, odsyłamy dalsze wskazówki współpracy.

  • Prosimy o wpłatę na konto firmy Dogfield opłaty za konsultację w wysokości 250 zł.

  • Prosimy o dostarczenie odpowiedzi na pytania zadane w formularzu oraz dołączenie materiału zdjęciowego i filmowego.

  • Umawiamy termin przekazania klientowi sugerowanych zmian w celu modyfikacji zachowań problemowych, wyznaczamy kroki postępowania i cele dla klienta.

  • Pozostajemy w kontakcie a w ciągu kilku dni od konsultacji możliwe jest omówienie dotychczasowej pracy, ocena postępów i wyznaczenie dalszego kierunku działania.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do wypełnienia formularza – dzięki temu będziemy mogli przekierować Twoje zapytanie do odpowiedniego specjalisty, który szybciej odpowie na nurtujące Cię pytania.

biuro@catfield.pl

tel. 609 322 635