KONSULTACJA BEHAWIORALNA ONLINE - Dogfield

W wielu przypadkach behawiorysta zwierząt jest w stanie pomóc bez osobistego spotkania z zainteresowanym. Konsultacja online z naszym behawiorystą to pełnowartościowa usługa, opierająca się na szczegółowym wywiadzie dotyczącym problematycznego zachowania i analizie dostarczonych przez opiekunów materiałów.

Możliwość przeprowadzenia konsultacji wirtualnej omawiana jest indywidualnie z klientem w zależności od tego, na czym polega problem.

Aby rozpocząć konsultację online:

  • Prosimy o kontakt z nami drogą mailową pod adresem biuro@dogfield.pl z krótką informacją o problemie.
  • Jeśli uznamy, że jest możliwa pomoc wirtualna, odsyłamy dalsze wskazówki współpracy.
  • Prosimy o wpłatę na konto firmy Dogfield opłaty za konsultację w wysokości 300 zł.
  • Prosimy o dostarczenie odpowiedzi na pytania zadane w formularzu oraz dołączenie materiału zdjęciowego i filmowego.
  • Umawiamy termin przekazania klientowi sugerowanych zmian w celu modyfikacji zachowań problemowych, wyznaczamy kroki postępowania i cele dla klienta.
  • Pozostajemy w kontakcie a w ciągu kilku dni od konsultacji możliwe jest omówienie dotychczasowej pracy, ocena postępów i wyznaczenie dalszego kierunku działania.

Prosimy, aby pamiętać, że praca z opiekunami psa w ramach terapii behawioralnej jest zawsze indywidualnie dostosowana do potrzeb zainteresowanych. Dobrze jest być świadomym, że rozwiązywanie psich problemów to proces, który wymaga zaangażowania opiekunów i trwa w zależności od problemu od kilku dni, przez tygodnie a nawet miesiące. Trudno oceniać na początku współpracy, jak dużo wsparcia będzie potrzebne.

Po pierwszej konsultacji online zawsze jesteśmy otwarci na dalsze spotkania czy to w formie wirtualnej, czy w sposób bezpośredni, aby umocnić Was w kierunku działania, wyznaczyć kolejne cele, dostosować program zmian do dynamicznej sytuacji. Chętnie proponujemy kontrolne rozmowy z behawiorystą czy zalecamy dalsze szkolenie indywidualne wg jednego z naszych programów szkolenia psa.

Zdarzają się takie przypadki, w których konsultacja behawioralna może stanowić jedynie wstęp do dalszego postępowania.

Jeśli zgłaszany problem okaże się należeć do tej grupy, behawiorysta zbierze dokładny wywiad, udzieli informacji pomagających zrozumieć zachowanie psiaka i opowie, jak można je modyfikować. Sama konsultacja online nie będzie jednak gwarantem pełnego sukcesu w terapii. W takich sytuacjach zalecana będzie kontynuacja terapii z bezpośrednim wsparciem behawiorysty psiego lub instruktora szkolenia.