Zajęcia edukacyjne z udziałem psa (Dogoterapia) - Dogfield

Autorski program edukacyjny Dogfield “Świat czterech łap – wiem więcej” od lat spotyka się ze świetnym odbiorem w przedszkolach. Łączymy formę „pogadanki” z zajęciami warsztatowymi, w trakcie których dzieci dowiadują się, jak prawidłowo zapoznać się z psem, jak się z nim bawić i jak szanować jego granice. Taka wiedza pozwala na spokojne funkcjonowanie w świecie, gdzie psy stanowią część codzienności.

Na cykl składają się spotkania o następującej tematyce:
1. Bezpieczny kontakt z psem – zachowanie się wobec psa znajomego, nieznanego, nieznanego-agresywnego – pozycje bezpieczne.
2. Odpowiedzialność za psa – żywienie, spacery, zabawa.
3. Odpowiedzialność za psa – pielęgnacja i zdrowie – weterynarz.
4. Rasy psów – grupy użytkowe i ich potrzeby.
5. Szkolenie, nauka sztuczek.
6. Pies w służbie człowiekowi – gdzie pracują psy?
7. Psie gwiazdy filmowe i literackie.
8. Sporty i rekreacja z psem.
9. Z psem na wakacje, bezpieczne podróże z psem.
10. Podsumowanie wiadomości, quiz z wiedzy, gry i zabawy ruchowe.

Zajęcia trwają jednorazowo 30 – 45 minut i są dostosowywane do potrzeb konkretnej grupy (6 – 12 uczestników). Mogą być realizowane jako pełny cykl lub jako kilka spotkań w wybranych tematach. Towarzyszą nam w nich specjalnie przygotowane psy. Zajęcia prowadzone są w placówkach publicznych, przedszkolach prywatnych, punktach przedszkolnych, jak i przedszkolach integracyjnych. Szczegóły oferty każdorazowo ustalane są indywidualnie z zainteresowanymi. Wszystkie uprawnienia osób prowadzących, jak i dokumenty i zaświadczenia psów, są dostępne do wglądu na prośbę rodziców. Ceny spotkań ustalane są indywidualnie z przedszkolem, w zależności od ilości grup, dzieci w grupach oraz cykliczności spotkań.

Co roku w Dogfield odbywa się także egzamin dla psów pracujących w dogoterapii. Udział i pomyślne wykonanie zadań postawionych przed uczestnikami stanowi potwierdzenie gotowości danej pary do pracy. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest dobre przygotowanie psa oraz siebie na wielu polach. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia się nie tylko pary zaczynające przygodę z edukacją w asyście psa, ale też pracujące razem od lat! Osoby zainteresowane przystąpieniem do egzaminu prosimy o kontakt.