Zakątek Psiego Zen - nowe miejsce dla psiarzy we Wrocławiu! - Dogfield

Budowanie dobrej, bezpiecznej i stabilnej relacji z psem wymaga od człowieka spokojnej głowy. W pędzie codziennego życia stanowi to spore wyzwanie! Trudno zapomnieć o obowiązkach, sprawach do załatwienia, drobnych i większych zmartwieniach, o tym wszystkim, o czym ludzie zwykle czują się zobowiązani pamiętać. Tymczasem pies żyje w „tu i teraz”. Chciałby czasem mieć swojego człowieka na wyłączność, nie tylko ciałem, ale i duchem. Dlatego właśnie powstał Zakątek Psiego Zen – z myślą o tych, którzy nie mają gdzie zwolnić.

 

Czym jest Zakątek Psiego Zen?

 

Zakątek Psiego Zen to wyjątkowe miejsce, które stworzyła Zuzanna Rybarczyk z Psiaki w Zen – Tu i Teraz. Powstało we Wrocławiu, a my mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jego tworzeniu. To specjalnie zaaranżowane mieszkanie na południu Wrocławia, które każdy może wynająć na godzinę lub dwie. Jego przeznaczeniem jest szeroko pojęty relaks – można tu przyjść wraz ze swoim psem i korzystać z dostępnych dobrodziejstw. Ta przestrzeń sprzyja wyciszeniu, zachęca do zostawienia stresu i napięcia za drzwiami.

Co znajduje się w Zakątku?

 

W Zakątku Psiego Zen na każdego gościa czekają liczne udogodnienia, które wspomagają spokojny odpoczynek zarówno człowieka, jak i psa. Przestrzeń została urządzona w stonowanych, głębokich kolorach, z wykorzystaniem wielu naturalnych elementów. Znajdują się tam między innymi:

 • mata do jogi i poduszka medytacyjna,
 • klimatyczna lampa solna,
 • miękkie koce, pufy i poduszki,
 • odtwarzacz i relaksująca muzyka,
 • kącik z herbatami i przyprawami,
 • biblioteczkę w tematyce świadomej opieki nad psem i samorozwoju,
 • kącik ze świeżymi ziołami dla psów,
 • naturalne gryzaki,
 • kącik dla psiego nosa zawierający zabawki interaktywne i węchowe.

Zakątek Psiego Zen czeka na gości, którzy chcą mieć okazję bycia ze swoim psem świadomie, w pełni, z całkowitą uważnością. Można tu z powodzeniem medytować, ćwiczyć jogę, masować psa, oferować mu umysłowe i węchowe wyzwania, a nawet komfortowo się zdrzemnąć.

Wszyscy twórcy pracowali nad nim z myślą o przestrzeni dla zabieganych, zaaferowanych, ciągle zajętych osób, które marzą o chwili spokojnego relaksu w towarzystwie swojego czworonoga.

 

 

 

Zakątkowe plany na spotkania ze specjalistami

 

W ramach Zakątka Psiego Zen odbywają się też spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach, które mogą znacznie wzbogacić relację psa i przewodnika.

 • Zuzanna Rybarczyk

Pomysłodawczyni projektu Zakątka Psiego Zen. Specjalizuje się w relaksacyjnym masażu T-Touch oraz alternatywnych metodach pracy ze zwierzętami. Istnieje możliwość umówienia się na sesję masażu w Zakątku, cyklicznie będą także organizowane warsztaty z Zuzą dla psich opiekunów. Oprócz T-Touch Zuzanna planuje spotkania o tematyce muzykoterapii i inne ciekawe wydarzenia o dużym potencjale rozwojowym.

 • Joanna Ciarkowska

Joanna przeprowadza w Zakątku konsultacje behawioralne dla klientów, którzy nie mogę się spotkać  w domu lub przyjeżdżają z daleka. Oferuje również sesje zoofarmakognozji stosowanej – to niezwykła metoda naturalnego wspomagania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Opiera się na przekonaniu, że psy posiadają wrodzoną zdolność do wybierania takich substancji, które przyczyniają się do samoleczenia. W ramach sesji zoofarmakognozji psu proponuje się wysokiej jakości suplementy oraz inhalację olejami eterycznymi.

 • Lu Śmigaruk

W Zakątku Psiego Zen stworzone zostały także warunki odpowiadające psim seniorom. Zajęcia stymulujące starsze psiaki węchowo, poznawczo i ruchowo prowadzi instruktor szkolenia psów Lu. Psiaki w starszym wieku potrzebują dostosowanych do ich możliwości zajęć tak samo, jak młode – warto o tym pamiętać i proponować swojemu seniorowi różne metody urozmaicenia codzienności.

 • Anna Głażewska

Z Zakątkiem Psiego Zen współpracuje także Anna Głażewska. Anna jest między innymi twórczynią medytAnek – kojących nagrań, które pomagają wprowadzić się w stan relaksu i odpoczynku od rzeczywistości. W Zakątku dostępne są nie tylko jej nagrania, ale także kontemplacyjne, kameralne spotkania W Kręgu Psa oraz zajęcia nosework.

W Zakątku Psiego Zen będą się także odbywały tematyczne warsztaty z zaproszonymi specjalistami, w kameralnym gronie i atmosferze sprzyjającej rozwojowi oraz spokojowi ducha. O każdym z nich poinformujemy w wyprzedzeniem w mediach społecznościowych.

Jak zarezerwować czas na relaks?

 

Ale jak właściwie można znaleźć się w tej oazie spokoju? Zakątek zlokalizowany jest we Wrocławiu, przy ulicy Piławskiej. W pierwszej kolejności zapraszamy na stronę Zuzanny Rybarczyk, która przybliża dodatkowo to miejsce oraz umożliwia wygodne zarezerwowanie terminu. Po opłaceniu rezerwacji goście otrzymują jednorazowy kod dostępu, który następnie wprowadzają w elektronicznym zamku. Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowie Zuzanna Rybarczyk, pomysłodawczyni tego niezwykłego projektu. Rezerwacja Zakątka jest szybka i dostępna – niewiele trzeba, by w pełni korzystać ze spokoju i relaksu, który niesie ze sobą ta przestrzeń dla każdego Opiekuna i Psa.