Joanna

Behawiorysta zwierząt, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta

Behawiorysta Zwierząt, Instruktor Szkolenia PSów, Dogoterapeuta

Certyfikowany instruktor szkolenia i behawiorysta psów (D.O.G.S. Australia), dogoterapeuta, koci behawiorysta. Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Zwierząt w SWPS oraz studia podyplomowe w SGGW na kierunku “Pies w społeczeństwie”. Od wielu lat kształci się i regularnie uczestniczy w rozmaitych wydarzeniach kynologicznych. Uczy przyszłych instruktorów szkolenia w trakcie kursów współorganizowanych z Psią Wachtą z Poznania.

Joanna specjalizuje się w terapii zachowań. Udziela konsultacji behawioralnych, na każdego psa i kota patrząc w sposób holistyczny. Stosuje szeroki wachlarz metod – nie tylko zaczerpniętych z klasycznej zoopsychologii, ale także alternatywnych (jej konik to zoofarmakognozja stosowana oraz szeroko rozumiany TTouch). Zawsze widzi szeroki kontekst – nie leczy zaburzenia, ale naprawia relacje, zagląda w potrzeby, układa komunikację. Pracuje nie tylko z psami -wiedzę i uprawnienia do pracy behawioralnej z kotami zdobyła na rocznym kursie specjalistycznym: “Kot, zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne”.

Na co dzień mieszka z suczką border collie Jazzie, dwoma sukami rasy jack russell terrier Karri i Matą (czworonogi wspomagają edukację i terapię dzieci), oraz rudym kotem “rasy europejskiej”  o imieniu Mango.

Joanna Ciarkowska

Oprócz konsultacji behawioralnych, Joanna prowadzi także zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz gościnnie wykłady na uczelniach, kursach, dla kół naukowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi volutpat, leo quis hendrerit dictum, sapien libero fermentum justo, eget faucibus diam arcu.