Problem z kotem? Twój kot zachowuje się w niezrozumiały sposób i sprawia Ci kłopoty? W Catfield pomożemy Ci rozwiązać problemy z zachowaniem kota. Chcesz wiedzieć więcej o kotach? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla kotów!

Porady

socjalizacja guinessTuż po tym, jak szczeniaczek trafia do nowego domu, jest zwykle najsłodszą kulką na świecie. Trochę obawia się dużego, dziwnego świata i często przychodzi do człowieka po wsparcie. Nie oddala się za bardzo – krąży stale tuż przy nogach. Stąd częste przekonanie, że nie ma potrzeby uczyć go przywołania czy wzmacniać przebywania blisko przewodnika.

Czytaj więcej...

rufi luwr mW swojej praktyce często spotykamy się z wątpliwościami – czy pies w określonym wieku nie jest „za stary" na szkolenie? Czy można uczestniczyć w zajęciach z psem z adopcji? Rozwiewamy je wszystkie! Oto garść informacji o tym, jak wiek i pochodzenie psa mają się do możliwości szkoleniowej pracy z nim.

Czytaj więcej...

karri rowerSytuacja, w której się znajdujemy jest nietypowa nie tylko dla nas, ludzi. Rozkład dnia, jaki znały nasze psy i w którym do tej pory funkcjonowały, w wielu przypadkach drastycznie się zmienił. Wyraźnie widać jednak, że wielu psich przewodników pamięta teraz o swoich psach i ich komforcie, starając się możliwie umilić im czas odizolowania od świata.

Czytaj więcej...

wachanieTo już ostatni tekst z cyklu nagród i motywacji w szkoleniu i codziennej pracy z psem. Pora na jedną z bardziej niezwykłych nagród – nagrodę środowiskową. Aby skutecznie „współpracować" ze środowiskiem, trzeba nie lada kreatywności i uwagi. Czym jest nagroda środowiskowa, jak działa i jak wykorzystać ją na korzyść własną i psa?

Czytaj więcej...

facet pinczerNagroda socjalna to jedna z najbardziej niedocenianych form nagród, jakich można z powodzeniem używać w szkoleniu psa. Najczęściej przyjmuje formę słownych pochwał: „dobry pies", „brawo" czy „super", choć to tylko kilka możliwości. Nagrodą socjalną może być także kontakt z człowiekiem, a nawet dotyk, choć z tym trzeba postępować rozważnie.

Czytaj więcej...

jaz jack przeciaganieChwila zabawy i możliwość rozładowania nagromadzonych emocji to dla wielu psów najlepsza nagroda. Dlatego warto powiększyć swój repertuar wzmocnień i zacząć posługiwać się w treningu zabawą. Jeśli chciałbyś skutecznie nagradzać swojego psa zabawą, szkolenie dla psów we Wrocławiu pod okiem dobrego psiego trenera wprowadzi cię w sztukę budowania motywacji zabawowej.

Czytaj więcej...

border rekaWyobraź sobie, że masz wyjątkowo zabiegany dzień. Jesteś zestresowany, zmęczony, a w otoczeniu jest mnóstwo rzeczy, które przyciągają twoją uwagę. Biegniesz na ważne spotkanie, pod pachą niesiesz dwa segregatory, w pobliskim centrum handlowym rozlega się twoja ulubiona piosenka, a do tego wciąż myślisz o projekcie, którego kryteria nie są dla ciebie dostatecznie jasne.

Czytaj więcej...

karmienie reka ninaPrzysmaki to najpopularniejsza spośród nagród w psim szkoleniu. Wiele osób niemal mechanicznie „nagrodę" utożsamia z podaniem przysmaku. Niestety, często także mechanicznym podaniem. Jakie tajemnice kryje w sobie nagradzanie jedzeniem i co warto wiedzieć, by robić to skutecznie?

Czytaj więcej...

karri lapki wiadroWażnym elementem szkolenia w nurcie pozytywnym są nagrody. Nagrodzenie danego zachowania wzmacnia je, czyli zwiększa prawdopodobieństwo, że pies będzie je powtarzał. Klasycznie z nagrodą kojarzy się kawałek podanego psu jedzenia – najlepiej takiego, które bardzo lubi. Aby dobrze wykorzystać potencjał nagrody warto zdawać sobie sprawę, że może nią być nie tylko przysmak.

Czytaj więcej...

test szczeniaka pilkaPies goniący piłeczkę do utraty tchu, jakby nic innego się w życiu nie liczyło, zawracający, wciskający ją w dłoń człowieka, tupiący, szczekający i podskakujący z niecierpliwości. „Rzuć, proszę, proszę, rzuć, no rzuć wreszcie!" To częsty widok w parkach i na trawnikach. Słodkie? Pełne zapału? Urocze? Niekoniecznie. To obraz zaburzenia zachowania, noszącego nazwę fiksacji.

Czytaj więcej...

pies lize dzieckoNiektórzy z nas panicznie boją się pająków, inni mają lęk wysokości. Wbrew pozorom duża część naszego społeczeństwa odczuwa dyskomfort w kontaktach z psami. Często zdarza się, że lęk ten jest tak obezwładniający, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Gdy mówimy o tak wysokim stopniu lęku przed psami, że przybiera on formę paniki – najprawdopodobniej mamy do czynienia z kynofobią.

Czytaj więcej...

czym-dla-psa-jest-spacerZacznijmy od tego jak ważną aktywnością jest sam spacer. O korzyściach dla ludzi z przebywania na świeżym powietrzu wiemy nie od dziś. Zarówno dla nas, jak i zwierząt, ruch i dostarczanie niezbędnej ilości tlenu usprawnia wszystkie funkcje organizmu. Czym natomiast jest spacer dla naszego psa? Oprócz tego, że aktywność fizyczna pomaga utrzymać prawidłową wagę psa i sprawność motoryczną jest też sposobem na zbudowanie relacji między właścicielem i jego psem.

Czytaj więcej...

terrier na rekachKonsekwencja, to termin, który każdy z nas świetnie rozumie. Jest to postępowanie oparte na ściśle określonych zasadach, zgodne ze świadomym wcześniej założonym planem, czy też pewna logiczna ciągłość w działaniu prowadząca do uzyskania konkretnego celu.

W czym przejawia się zatem konsekwencja w wychowaniu i szkoleniu psów?

Czytaj więcej...

kopanie dolaBardzo często zgłaszany na szkoleniu czy na konsultacji behawioralnej problem dotyczy nadpobudliwości psa, niepożądanej aktywności, która bywa niebezpieczna zarówno dla psa, jak i dla jego otoczenia.
Jest wiele przyczyn takiego zachowania i nie będę się w nie szczegółowo zagłębiać, ale na pewno warto wyszczególnić sposób prowadzenia psiaka od samego szczeniaka oraz formy zabawy jakie proponujemy psiakowi zarówno, gdy dorasta, jak i w późniejszym codziennym życiu z psem.

Czytaj więcej...

border closeupOdpowiedź na to pytanie można ująć w kilku punktach:

    • Szkolenie buduje i wzmacnia więź przewodnika z psem opartą na wzajemnym zaufaniu,
    • Trening posłuszeństwa pozwala na czytelną komunikację między przewodnikiem a psem,

Czytaj więcej...

Konsultacje behawioralne Online

online dog Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w tym trudnym czasie oferujemy konsultacje ze specjalistą ONLINE.

Więcej szczegółów uzyskacie pisząc na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i zgłaszając problem.

Odwiedź Gabinet Dogoterapii

box-gabinet-dogoterpii Zapraszamy serdecznie do nowoczesnego Gabinetu Dogoterapii.

Gabinet mieści się przy ul. Piławskiej we Wrocławiu.

 

Skontaktuj się z nami

Pracujemy we Wrocławiu i okolicy

Dogfield
Ciepła 9/4F
50-524 Wrocław

tel: 609 322 635
tel: 661 432 535
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Copyright © 2014 Dogfield
Google+

W tej witrynie internetowej stosowane są pliki cookie w celu ułatwienia obsługi stron przez użytkownika. Korzystanie z witryny internetowej oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookie. Polityka Prywatnowści